Przedszkole 294 "Promyk Czerniakowa"

Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność 4 marca 1974 roku na pięknym Czerniakowie w rejonie Dolnego Mokotowa.

Przedszkole mieści się w wolnostojącym jednopiętrowym budynku, otoczonym dużym ogrodem, w którym spędzają czas na zabawie radosne przedszkolaki. Do 5 grup przedszkolnych może uczęszczać 123 dzieci. Sale zabaw są przestronne i wyposażane w nowe pomoce, dzięki czemu przebywanie w nich jest dla dzieci prawdziwą przyjemnością.

W naszym przedszkolu każda grupa wyróżnia się własna nazwą:

GR I          MISIE

Gr II          PAJACYKI

Gr III        BIEDRONKI

Gr IV         TYGRYSKI

Gr V           MOTYLKI

Nauczyciele  znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz posiadają umiejętność atrakcyjnego prowadzenia zajęć. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie. Poszukują innowacyjnych rozwiązań, mają wysokie kwalifikacje, pracują z pasją ciągle doskonaląc swoje umiejętności.

Absolwenci  naszego przedszkola to dzieci otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków na kolejnym szczeblu edukacji. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami.

Swoją działalność realizujemy w bezpośredniej pracy z dziećmi, przy współudziale rodziców i specjalistów.

Wizję  stanowi przesłanie przedszkola otwartego na oczekiwania i potrzeby dzieci oraz rodziców. Dążymy do tego, aby wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do odważnego wyrażania własnych uczuć i myśli. Dbamy o dobre przygotowanie naszych wychowanków do podjęcia nauki w szkole. Zabiegamy o partnerską współpracę z rodzicami.

Misja  to zapewnienie każdemu dziecku uczęszczającemu do naszego przedszkola, warunków rozwoju odpowiednich do jego  indywidualnych potrzeb i możliwości. Polega na organizowaniu procesu wychowawczo-dydaktycznego mającego na celu: