Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Załącznik Nr 3a

do Polityki Bezpieczeństwa

w Przedszkolu Nr 294 Promyk Czerniakowa

KLAUZULA INFORMACYJNA O  PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych, oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) — zwanego dalej Rozporządzeniem 2016/679, informujemy, iż:

1)      Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedszkole Nr 294 „Promyk   Czerniakowa”  z siedzibą w Warszawie 00-717 , ul. Czerniakowska 50a, reprezentowane przez Dyrektora Panią Marlenę Gieras.

2)      Inspektorem ochrony danych osobowych w Przedszkolu Nr 294 „Promyk Czerniakowa” jest Pani  Renata Zarzeczna, z która w sprawach dotyczących ochrony danych osobowych można się kontaktować przez adres e-mail: rzarzeczna.iod@dbfomokotow.pl

3)      Administrator danych osobowych – Dyrektor Przedszkola – przetwarza dane osobowe, zbierane od Pani/Pana, w celu:

a / organizacji pracy placówki oraz prowadzenia dokumentacji zajęć edukacyjnych i wychowawczych

b /organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej

c/ promocji przedszkola

d/ kontaktu za pomocą poczty elektronicznej

4)      W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w pkt. 3, odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą podmioty świadczące na rzecz Przedszkola nr 294 „Promyk Czerniakowa”   usługi , z którymi zawarto umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych oraz podmioty uprawnione do otrzymania Pani/Pana danych z mocy prawa.

5)      Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres uczęszczania dziecka do Przedszkola Nr 294 „Promyk Czerniakowa”  a następnie zgodnie z obowiązującą Ustawą o Narodowym Zasobie Archiwalnym i Archiwach. Okres przetwarzania danych może zostać przedłużony, jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla dochodzenia ewentualnych roszczeń, lub do obrony przed takimi roszczeniami.

6)      Każdą z wyrażonej zgody można w dowolnym momencie wycofać. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Dla celów ewidencyjnych, wycofanie zgody należy dokonać drogą pisemną lub elektroniczną.

7)      Przysługuje Pani/Panu prawo: dostępu do treści swoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania i przenoszenia, a także prawo do wniesienia sprzeciwu odnośnie przetwarzania danych.

8)      Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w Przedszkolu nr 294 „Promyk Czerniakowa”  narusza przepisy Rozporządzenia 2016/679.

9)      Podanie danych osobowych w celu określonym w pkt. 3 a i b jest obowiązkiem prawnym i konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości uczęszczania dziecka do Przedszkola nr 294 „Promyk Czerniakowa” . Podanie danych w celu określonym w pkt. 3 c i d jest dobrowolne a  konsekwencją braku zgody będzie brak możliwości uczestnictwa dziecka w zajęciach oraz brak możliwości umieszczania informacji o dziecku i jego zdjęć na stronie internetowej przedszkola, w gazetce ściennej oraz w kronice przedszkola.

10)    Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.