Nasza działalność dziś

Od początku swojej działalności przedszkole organizowało szereg uroczystości, spotkań, wyjazdów. Niektóre z nich zmieniły nieco formę, inne nazwy. Z biegiem lat jest ich coraz więcej i choć trudno je wszystkie wymienić to jeszcze trudniej wyobrazić sobie przedszkolne życie bez nich. Zatem przedstawiamy te najważniejsze:

Dzień Przedszkolaka” połączony z piknikiem rodzinnym to okazja do wspólnej zabawy w przyjemnej atmosferze, przy suto zastawionych stołach. Malowanie twarzy, zabawy sportowe, loteria fantowa, zabawy z origami to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci i rodziców przez pracowników przedszkola

Wigilijne Kolędowanie. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się z dziećmi i ich rodzicami by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem oraz wspólnie kolędować.

Bal karnawałowy. Wróżki, królewny, smoki, rycerze. A gdzie są nasze przedszkolaki? Tego dnia trudno ich tu spotkać.

Dzień Babci i Dziadka. Zawsze z dużym zaangażowaniem przygotowujemy się do występów z okazji Dnia Babci i Dziadka bo bardzo ich kochamy i zasługują na wszystko co najlepsze. Patrząc na ich zakochane w swoich wnuczętach oczy i dyskretnie albo i nie ocierane łzy wzruszenia wiemy, że warto.

Teatrzyki to już stały punkt w naszym kalendarzu. Dzięki wizytom aktorów odwiedzających nasze przedszkole dzieci mają możliwość zobaczenia bajek, które często znają z książek. Dla wielu z nich jest to pierwsze spotkanie z teatrem i aktorem.

Realizujemy projekt „Mój świat, który jest prowadzony w każdym roku w innej grupie. Pozwala on w czasie spotkań z grupą dzieci na zaprezentowanie przez rodziców swoich członków rodziny, panujących zwyczajów i tradycji w rodzinie, opowiedzenie ciekawych wydarzeń czy też przedstawienie szczególnych zainteresowań. Rodzice na te spotkania przynoszą fotografie, domowe zwierzątka, ciekawe przedmioty, domowe wypieki.

Można nas spotkać w muzeum. Dużo wiemy, bo dużo zwiedzamy. Szczególna popularnością cieszą się wyjścia z dziećmi na lekcje i warsztaty muzealne.

Głęboko wierzymy, że dzieci przekraczające progi naszego przedszkola są wyjątkowe. Nauczycielepracującyz nimi dbają o to, by u każdego z nich znaleźć umiejętności i talenty, które będą mogły rozwijać a następnie prezentować w trakcie licznych konkursów.Stwarzanie dzieciom możliwość twórczego rozwijania zainteresowań recytatorskich, aktorskich, teatralnych i muzycznych przygotowujeje do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz funkcjonowania w różnych rolach w przyszłym życiu rodzinnym i społecznym.

Konkursy recytatorskie organizowane od 2009r. cieszą się ciągle rosnącą popularnością wśród naszych podopiecznych, którzy podchodzą do nich bardzo profesjonalnie. W trakcie występu mamy możliwość nie tylko wysłuchania pięknie recytowanych utworów, ale też obejrzenia specjalnie przygotowanych na tę okazję strojów. Kto wie, może za kilkanaście lat będziemy mogli się pochwalić, że znany aktor czy aktorka pierwsze kroki stawiali na deskach naszego przedszkola.

Udział dzieci w przedszkolnych konkursach plastycznych oraz w organizowanych poza nim ma wpływ na rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci, stwarza okazję do osiągnięcia osobistego sukcesu.

Chętnie uczestniczymy w Mokotowskich Przeglądach Muzycznych Przedszkolaków pod patronatem Wydziału Oświaty, na którym możemy popisać się naszymi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi czy recytatorskimi. Dzięki przygotowanym programom artystycznym uczymy się odważnego prezentowania posiadanych umiejętności oraz pokonujemy  nieśmiałość przed publicznymi występami.

Nasze przedszkolaki od roku 2010r.  uczęszczają na zajęcia do Stacji Plastycznej, krainy w której można wyczarować wszystko, popuścić wodze  fantazji oraz pomysłowości.

Dzieci poznają nieograniczony świat własnej twórczości, w który  można przenieść się za pomocą Zaczarowanego Ołówka.

Zabawy badawcze organizowane w przedszkolu przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik od roku 2011. pomagają w odkrywaniu i zrozumieniu zjawisk z pogranicza „fizyki i chemii”. Dziecko w trakcie działania myśli, poznaje rozmaite zależności przyczynowo – skutkowe między badanymi przez siebie przedmiotami i zjawiskami. Kierując się naturalną potrzebą ciekawości dąży do poznania świata.

Nasze dzieci aktywnie uczestniczą  w konkursach ekologicznych których celem jest kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko naturalne oraz wyzwalanie emocjonalnego stosunku do świata przyrody. Udział w tych konkursach rozwija wrażliwość estetyczną dzieci oraz indywidualne zdolności twórcze.